אירוע השנה של אסקייפטים – GOLD & BLACK דצמבר 17

סיכום אירוע הבלאק וגולד של Escape Team, מועדון חדרי הבריחה של ישראל.

גם אירוע וגם כנס

ביום שישי, בלאק פריידיי, נערך באולם האירועים קריפטון שבכפר הירוק אירוע מיוחד לחברי הגולד של המועדון.
אני אומר אירוע כי ככה אנחנו קראנו לזה, אבל רוב האורחים קראו לזה (כנראה בצדק) כנס.
לא נכנס לסמנטיקה של הגדרת מפגש כאירוע או כנס, אבל חברי הגולד של המועדון הם כולם מעצם הגדרתם כחברי גולד אסקייפרים שצברו 70 נקודות ומעלה בחדרי המועדון, והם ברובם כאלה ששיחקו בעשרות חדרים באופן כללי, ככה שלמעשה נוצר מעין מפגש פסגה של המון בעלי חדרים ואסקייפרים מוכרים מקהילת חובבי חדרי הבריחה הישראלית. זה היה אדיר ומרגש באופן שקשה לתאר במילים והשאיר את כולנו בסוף האירוע עם תחושה מאוד מופלאה לגבי הקהילה הזו שלנו.

ההכנות לאירוע היו די מטורפות, מדובר בלא מעט לוגיסטיקה, ורצינו לעשות אירוע בלתי נשכח אז השקענו לא מעט בהכנות. בעלי החדרים של המועדון תמיד היו מאוד מגובשים (אנחנו קבוצה מאוד משפחתית כזו, מבלים יחד, הולכים יחד לחדרים, וכו') אבל ההכנות לאירוע גיבשו אותנו אפילו יותר.

השעה הראשונה הוקדשה למינגלינג ואוכל. היה ממש כיף לראות פרצופים מוכרים מהפייסבוק ולהכיר חלק מהאנשים בפעם הראשונה. היה גם ממש כיף לראות באיזו קלות אנשים מתחברים עם אנשים שהם לא פגשו קודם ואיך התחום הזה מחבר בין אנשים. ♥
עוד משהו שקרה בזמן האוכל והמינגלינג זה המשחקונים הקטנים ששתלנו בכמה מקומות. חלק מהאורחים מצאו מגילות קלף עם משימות חשאיות שיובילו אותם לפרסים, חלק קיבלו משחקים קטנים מרובי משתתפים עם פוטנציאל זכייה. היה שם בין השאר משחק דילמת האסיר מרובה משתתפים שאנשים מאוד אהבו, משחק מרגלים ומתנקש מוצלח, תחרות תמונות סלפי סודית, ועוד. כל זה בזמן שאנשים מדברים, מצטלמים, אוכלים ונהנים.

אחד נגד 100 אסקייפרים

בערך ב10:30 נכנסנו לאולם ושם התקיים האירוע המרכזי – שעשועון הטריויה "אחד נגד מאה אסקייפרים"
בשעשועון השתתף כל הקהל כולו, כשמשלב לשלב הצטמצמו המתמודדים עד שנשאר רק מנצח אחד.
השאלות הורכבו מטריויה כללית של עולם חדרי הבריחה ("באיזה מהישובים הבאים אין חדר?", "כמה חדרים יש שעותקים שלהם קיימים תחת חברות שונות" וכו'), וטריויה ספציפית על העולמות של החדרים של המועדון ("ממה מת הארי הודיני?" "איזה מהבאים אינו גמד בספר ההוביט?" וכו') וכלל כמה אנקדוטות משעשעות ובמיוחד הרבה הרבה כיף, מתח, וצחוקים.

 

הפאנל

בסביבות 12:00 חזרנו לחלק השני של התוכן שנקרא "פאנל המומחים". הפאנל כלל בעלי חדרים מהמועדון ואסקייפרים והוצבו בפניו סדרת הצהרות שנויות במחלוקת שהכנו מראש ללא ידיעתם. לכל אחד מהם היה שלט של "מסכים" ושלט של "לא מסכים".
הפאנל היה מאוד מוצלח. קודם כל, וזה הכי חשוב, הוא היה מצחיק. לדבר על נושאים שנויים במחלוקת תמיד מוציא גם לא מעט הומור וזה נהדר.

טיסה לאירופה למרתון חדרי בריחה

אחרי הפאנל הגיע הרגע הגדול, ההגרלה של חופשה זוגית בחו"ל.
הגרלנו מבין כל המשתתפים חופשה זוגית לאירופה הכוללת טיסה, מלון + ארוחת בוקר וכניסה ל 4 חדרי בריחה והזוכה המאושרת היא: קארין גוזלן!
הרגע המרגש הזה חתם את היום העמוס יחד עם התרגשות ואושר.

ולסיום, יש פה תחום כל כך יחודי וכל כך נהדר נמשיך להפתיע אתכם והלוואי שתחום חדרי הבריחה יביא לנו עוד הרבה אירועים כאלה בעתיד.

כל הזכויות שמורות לאסקייפטים 2018
נגישות